LasKKit Sound DIY 3W Bluetooth Reproduktor

 

 

Úvod:

Hej všichni! Dnes Vám ukážu, jak jsem postavil tento super jednoduchý bluetooth reproduktor 3W. Je to vynikající malý společník, kterého lze vzít všude s sebou. V posledních několika měsících jsem navrhoval, vylepšoval a upravoval tento design reproduktorů a proto můžu s klidem říci, že jsou nyní tak jednoduché, cenově dostupné, designové a dobře znějící, jak jen je to možné!

Tento reproduktor je napájen z 500mAh baterie a vše je zabalené do 3D vytisknuté bedničky.

Co je v uvnitř:

Produkt Počet
Reproduktor 3W 4Ω 40mm 1
Nabíječka Li-ion článku TP4056 microUSB 1
LED 3mm červená & zelená, společná anoda 1
Odpor 0603 2k 1
Bluetooth Mono Audio Modul DW-CT14 2x3W zesilovač 1
3.7V 500mAh Lithium Polymer Baterie 1
Přepínač kolébkový 3A 250VAC 1
Šroub M3x50 4
Matice přesná M3 DIN 934 /6/ ocel 4
Vytištěna bednička 1

3D modely pro tisk https://www.thingiverse.com/

Schéma zapojeni

Napájení! (Baterie)

 

Jelikož se jedná o projekt napájený bateriemi, budeme potřebovat baterii s dostačující kapacitou. 500mAh baterie stačí pro 5 hodin přehrávaní hudby s maximální hlasitostí.

Nabíjení a vypínání reproduktoru

Nabíjení se uskuteční prostřednictvím nabíječky s TP4056 a microUSB konektorem. Nejspíš jsi viděl tyto desky už dříve. Jsou skvělé.

Připojíme vodiče z baterie k nabíjecí desce (viz schéma). Naše výstupní vodiče z nabíjecí desky se napojí do bluetooth modulu. Než se tam ale dostanou, budeme muset přidat přepínač, abychom mohli reproduktor zapnout a vypnout.

Bluetooth, zesilovač a reproduktor!

Poslední částí elektroniky je připojení zesilovače a modulu Bluetooth. Je to jednoduché, v sadě už máš 3 kabely s JST konektory! 1 je JST-XH-2 s roztečím 2,54mm pro napájení a 2 kusy JST-PH-2 pro zapojení reproduktoru. Jeden kus využívat nebudeme, protože je pro další reproduktor. Dávej ale bacha na „+“ a „-“!

Vytištěná bednička

Navrhl jsem bedničku pro reproduktor, všechno tam teda v pohodě zastrčíš! Žádný problém 🙂 ! Je dostupná v několika barvách. Chceš jinou barvu? Pokud bys rád něco extra, neváhej nás kontaktovat 🙂 !

Je čas na elektroniku!

 

Začneme s nabíječkou, kterou je potřeba připravit. Nejdřív bys měl nastavit nabíjecí proud. Tato nabíječka má standartní nabíjecí proud 1A, což je pro naší baterii hodně. Naše baterie má 500mAh kapacitu a maximální doporučený nabíjecí proud je 1C, což odpovídá 0,5A. Podle datasheetu TP4056 vybereme nejbližší programovací odpor pro 0,5A, tedy 2kOhm pro 580mA. Pozor! Odpor je moc malý, opatrně ho tedy vypájej a připájej tam nový. Myslíš, že to nezvládneš? Napiš nám, něco vymyslíme ;)!

Dál.

Pokud chceš vědět, kdy se baterie nabije a kdy už je nabitá, musíš připájet dvoubarevnou LED, viz schéma a obrázky. Nejdřív ale vypájej staré LED z desky.

Máš to hotové? Tak můžeme pokračovat! Schéma – to je naše cesta.

Připájej červený drát z baterie do „BAT +“ nabíječky, pak černý drát z baterie na „BAT -“ nabíječky.

Potom „BAT +“ nabíječky na vypínač, z vypínače do „BAT +“ Bluetooth modulu a „BAT -“ modulu do „BAT -“ nabíječky. A jako poslední, připájej „Lout +“ do „+“ reproduktoru a „Lout -“ do „-“ reproduktoru. Nebo „Rout“, to už je jedno.

Než budeš dávat reproduktor do bedničky, vyvrtej otvory pro šrouby. Půjde Ti to v pohodě, je tam jenom 0,2mm vrstva pro lepší tisk. Hned potom tam zastrč matici.

Teď, když máš všechno hotovo, to zkus dát do bedničky. Je to OK? Jestli máš kabely příliš dlouhé, vyndej a ustřihni je, pak spájejí znova a znova zkus dát do bedničky. Sedí to perfektně? Lepší bude, když to hnedka zkusíš! Zapni reproduktor, vezmi telefon a hledej Bluetooth zařízení se jménem „DW-CT14+“. Připoj se a zkus zapnout nějaký song. Funguje? Skvěle! Můžeme pokračovat! Zajisti lepidlem z tavné pistole všechny součástky. Dávej pozor na IO TP4056. Nepolep ho, potřebuje se ochlazovat. Taky zkus utěsnit otvor pro microUSB konektor, např. plastelínou. Dej si ale bacha, abys to nenacpal do konektoru!

Sešroubuj bedničku

V sadě budeš mít 2 druhy krytek – otevřenou a „honeycomb“. Už máš zvolenou? Dej to dohromady s bedničkou s elektronikou a sešroubuj!

Napsat komentář